Pianki oparty na tlenku Grafen do czystej brudnej wody

Naukowcy z Washington University udało się używać arkuszy Grafen tlenek do tworzenia biofoam, które można przekształcić brudnej wody do picia water. Ich nadzieją jest to, że w krajach gdzie jest dużo słońca, to będzie możliwe do podjęcia brudnej wody, odparować go przy użyciu tego materiału i zebrać świeżą wodą.

Ta nowa metoda łączy produkowane przez bakterie celulozy i Grafen tlenek, tworząc biofoam bi warstwowe. Proces produkcji jest uważane za bardzo proste i sieci włókien celulozy nano produkowane przez bakterie ma doskonałą możliwość przenieść wodę z luzem na powierzchnię par paliwa przy jednoczesnym zminimalizowaniu ciepła schodzili. Materiał jest strukturą bi warstwowe z absorbujących światło Grafen tlenek wypełnione nanocellulose w góry i krystalicznie czyste nanocellulose na dole. Gdy to zawieszone na wody, woda jest rzeczywiście w stanie dotrzeć do górnej powierzchni, gdzie dzieje się odparowanie. Światło promieniuje na wierzchu, i przekształca się w ciepło z powodu Grafen tlenek; Rozpraszanie ciepła do wody luzem pod spodem jest zminimalizowane przez warstwę nanocellulose dziewiczy. W ten sposób ciepła nie marnuje ale nie ogranicza się do górnej warstwy, gdzie faktycznie dzieje się odparowanie.

Celulozy w dolnej części bi warstwowe biofoam działa jak gąbka, rysunek wody do tlenku Grafen, gdzie występuje szybkiego parowania. Wynikowy świeżej wody mogą być łatwo zbierane od górnej krawędzi arkusza.

Proces, w którym biofoam bi warstwowe jest formowany jest również powieść. Według zespołu działa podobnie jak ostryg sprawia, że pearl - bakterii stanowi warstw nanocellulose włókien w których płatki tlenku Grafen dostać osadzony.

Podczas hodowli bakterii do celulozy, badacze dodali płatki tlenku Grafen do samego medium. W pewnym momencie wzdłuż procesu medium jest usuwany z tlenku Grafen i świeżego podłoża została wprowadzona. Która produkuje następnej warstwy pianki. Interfejs jest podobno bardzo silne i wytrzymałe mechanicznie. Nowy biofoam jest również niezwykle lekkie i tanie do wykonania, co to doskonałe narzędzie do oczyszczania wody morskiej i odsalanie.

Zespół dodał, że ich proces syntezy umożliwia również dodanie innych materiałów nanostrukturalnych pianki, które będzie zwiększyć szybkość niszczenia bakterii i innych zanieczyszczeń i sprawiają, że zdatna do picia.


Źródło: