Co to jest wyświetlacz Grafen i dlaczego to jest zamierzać być w elastyczne inteligentnych urządzeń z przyszłości

Wczoraj chiński producent, którego nazwa ucieka nam się kilka głowami, pokazując pracy i całkowicie elastyczne, Android smartphone który wykorzystuje ekran Grafen.Wynalazek jest w kształcie bransoletki i ma problemow sam owijania wokół Matki Bożej ręki, np. To spojrzenie funkcji przypomniał nam, że wiodący producenci smartfonów już elastyczne wyświetlacze w masowej produkcji, ale wciąż zdecydować się na włączenie ich w urządzenia, które są absolutnie płaskie i un-giętkie. To również wzbudziło Nasze zainteresowanie nigdy nie widział w użytku przed kawałek technologii, która jest na wyświetlaczu Grafen.

Co to jest Grafen?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future

Grafen jest warstwa czystego węgla. O grubości zaledwie jednego atomu, Grafen jest najcieńszy, najlżejszy, najsilniejsze, najbardziej przejrzyste i najbardziej ciepła i energii elektrycznej przewodzącym materiał znany naukowcom. Super materiał, który miesza się z tradycyjnych metali i tworzyw sztucznych, może kształtować przyszłość, całkiem dosłownie wszystko! Węgla jest chemiczne podstawy życia na ziemi i znaleźć w obfitości, Grafen jest pomyślane przez futurologists jako ekologiczne, trwałego rozwiązania dla teoretycznie nieograniczonej liczby aplikacji.

Grafen badania były szczególnie owocna w dziedzinie elektroniki i biotechnologii, chociaż jest jeszcze praca do zrobienia, zanim element mogą być produkowane w sposób bezpieczny i oszczędny. Z rozwoju w tym kierunku stopniowo postępuje od 2012 r., kiedy ważne odkrycie naukowe zaproponowała mniej toksyczne metodę uzyskiwania wysokiej jakości Grafen, to nic dziwnego, że wystawa producentów, wraz z innych przedsiębiorstw technologicznych, mocno interesuje materiał.
Wczoraj znaki po raz pierwszy widzieliśmy Grafen używane w wyświetlacz w smartfonie elastyczne, w sposób, który sprawia, że nie tylko na ekranie, ale całe urządzenie pełni giętkie. Wyraźnie w przyszłości elastyczne inteligentnych urządzeń, które mogą być noszone lub eksperymentował z przez sprytnych projektantów obejmie aplikacji Grafen, oprócz już znanych tworzyw sztucznych technologii OLED, wykorzystywane przez Samsung, LG i Apple dla smartfonów i zegarki typu Smart. Tak oto pouczające spojrzenie co wyświetlacz Grafen jest teraz, wraz z jego wątpliwe Niedaleka przyszłość.

Co Grafen wyświetlacza?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future
Pierwszy wyświetlacz Grafen elastyczne (na zdjęciu) był prototyp we wrześniu 2014 r. przez dwie instytucje partnerstwa – University of Cambridge Grafen Center i UK firma Plastic Logic. To był monochromatyczny ekran, podobny do tego z e czytników. Wynalazek może wydawać się ograniczony, ale jest to istotny krok w kierunku noszenia i elastyczne inteligentnych urządzeń, które w przyszłości ma w sklepie.

Ten określony ekran i ewentualnie innych, które następnie go – jak jeden na chiński smartphone widzieliśmy wczoraj – działa na zasadzie elektroforetycznego z aktywną matrycą. Używa pola elektrycznego do przesyłania obrazów za pośrednictwem ponowne zorganizowanie cząstki zawieszone w roztworze. Warstwy Grafen przetwarzane emulsji elektrody jest nanoszony na elastyczne panelem z tworzywa sztucznego i trawione z obwodów elektrycznych. Istnieje wymóg wewnętrzne za pomocą arkuszy szkła, co oznacza, wyświetla Grafen nie będą poddawane rodzaju wpływ na szkody poniesione przez ekrany ze szklanym dachem.

Ponadto, tego rodzaju wyświetlacza powinna być łatwiejszy w produkcji niż elastyczne ekrany OLED, ponieważ jego Płyta montażowa – elektrycznego warstwy, który dostarcza moc dla ponowne zorganizowanie wyświetlacz cząstek – mogą być wytwarzane w procesie niskotemperaturowej (o poniżej 100 ° C/212 ° F), co minimalizuje ryzyko wydajności i czyni produkcję mniej zasób intensywnego. Jednak wyświetlaczy smartfonów Grafen prawdopodobnie będzie używać elementów z LCD i OLED technologia wobec zapewnić kolorów i częstotliwość odświeżania potrzebne dla odpowiedniego użytkownika doświadczenia. To nieuchronnie będzie nieco skomplikować produkcji.

Około pięć miesięcy później, naukowcy z University of Manchester i University of Sheffield wprowadzony pół-przezroczyste, oparte na Grafen ekran LED, która jest podstawą dla wyświetlaczy elastyczne Grafen, które znajdą się w przyszłości mobilnych urządzeń. Jest tylko 10 do 40 atomów, emituje światło całą swą powierzchnią bez podświetlenia.

Kiedy nadchodzą Grafen ekrany do smartfonów?

Nie wiemy! W chwili obecnej, Grafen jest zbyt drogie, aby być stosowane na dużą skalę produkcji ekrany dotykowe. I w dodatku, tu jest dużo pracy do zrobienia, zanim na ekranie Grafen może konkurować z fine LCD lub ekranie OLED pod względem jakości obrazu. W związku z tym jego wprowadzenie do wyświetlaczy smartfonów jest bardziej prawdopodobne, aby rozpocząć na poziomie sterowniki ekranu dotykowego.
Pod koniec 2014 roku, naukowcy z University of Surrey i Trinity College, Dublin opracowany "prosta, skalowalna i niedrogie metodę tworzenia hybrydowych elektrody łącząc Grafen (z jego właściwości przezroczysty i przewodzących) i srebrny nanoprzewody. Ich accomplishent jest zmniejszenie ilości nanoprzewody potrzebne do produkcji warstwa dotykowa więcej niż 50 razy, w tym samym uproszczenie procesu produkcji. Ta mikstura może zastąpić technologię warstwy cyny tlenek indu, która jest aktualnie w użyciu, mimo, że jesteśmy jeszcze do wyświetlony w urządzeń konsumenckich.