Pojemnościowy panel dotykowy również przez wiele osób Witamy!

Jak wspomniano wcześniej, ekran rezystancyjny z niskimi kosztami, dobrą charakterystyką reakcji charakterystycznych dla wielu klientów low-endowych uwielbiał. Niezależnie od tego, czy jest rezystancyjny czteroprzewodowy czy pięcioprzewodowy, mają one całkowicie odizolowane środowisko pracy, idealne do przystosowania się do różnych trudnych warunków. Ale ekran rezystancyjny nie jest pozbawiony wad, rezystancyjny ekran dotykowy z tej operacji nie jest wygodą pojemnościową, wiele razy rezystancyjny ekran dotykowy jest również wyposażony w dedykowane pióro dotykowe do użycia, a czasami czasami trzeba opisać palce, aby ukończyć operację . Ale to niedociągnięcie jest również potrzebą niektórych użytkowników, niektórzy użytkownicy mogą potrzebować tylko użyć specjalnego pióra oporowego do działania, a więcej służy do wyświetlania zawartości, a nie operacji przesuwania, więc rezystancyjny ekran dotykowy również podlega wielu ludzie Witamy.

Pojemnościowy panel dotykowy o wysokiej rozdzielczości i wysokiej przepuszczalności, łatwej obsłudze i płynnych funkcjach również zyskał uznanie większości ludzi i podąża za nimi. W dzisiejszych czasach, pojemnościowy panel dotykowy jest jednym z najczęściej używanych ekranów dotykowych, najczęściej w wielu miejscach publicznych jest pojemnościowy panel dotykowy, jest to, że jesteśmy bardzo obeznani z przenośnym wyposażeniem tabletu telefonu komórkowego w panelu pojemnościowym użytkownika.

Zasada pojemnościowego panelu dotykowego polega na tym, że jako kliknięcie kondensatora wykorzystuje się, poprzez ludzkie ciało i kontakt ekranowy, do odpowiedniego zdarzenia kliknięcia, w porównaniu z ekranem rezystancji poprzez nacisk, aby dotknąć drogi, pojemnościowego działania ekranu najbardziej szybkiego , zgodnie z nawykami użytkownika. Pojemnościowy panel dotykowy wykorzystuje ludzkie ciało jako elektrodę kondensatora. Gdy pomiędzy przewodnikiem a powierzchnią roboczą ITO występuje wystarczająco duża pojemność z warstwą pośrednią, prąd płynący spowoduje wadliwe działanie pojemnościowego panelu dotykowego. Rękawice lub ręczne elementy izolacyjne nie reagują na dotyk, ponieważ zwiększa się izolacja nośnika.

Ekran dotykowy na podczerwień określa się poprzez pomiar podczerwieni w celu określenia pozycji dotykowej, a ekran dotykowy zastosowany w przezroczystym przegrodzie nie ma nic do roboty (niektóre nie używają przegród). Dlatego zastosowanie dobrej przegrody przesyłającej światło i traktowanie antyrefleksyjne zapewnia dobry efekt wizualny. Jednak z powodu limitu objętości lampy emisji podczerwieni niemożliwe jest uruchomienie podczerwieni o wysokiej gęstości, więc ta rozdzielczość ekranu dotykowego nie jest wysoka.

Technologia powierzchniowej fali akustycznej jest bardzo stabilna, a kontroler ekranu dotykowego z falą akustyczną powierzchni mierzy czas tłumienia na osi czasu, aby obliczyć położenie pozycji dotykowej, dzięki czemu jego dokładność jest bardzo wysoka. Ekran dotykowy powierzchniowo-akustycznej ma również trzecią oś (oś Z), czyli oś ciśnieniową - obliczając tłumienie odbieranego sygnału tłumienie może być wielkością użytkownika dotykowego rozmiaru ekranu, do 25 poziomów można podzielić . Im większa moc, tłumienie odbieranego kształtu fali jest szersze i szersze, na całym ekranie dotykowym, tylko ekran dotykowy o powierzchni fali akustycznej z percepcją działania nacisku dotykowego.