Grafen pozwala soczewek kontaktowych zobaczyć zdjęcia w podczerwieni

To brzmi jak thriller szpiegowski, i można zobaczyć zdjęcia w podczerwieni, tak długo, jak można umieścić na parę soczewek kontaktowych. Naukowcy z University of Michigan zwrócił swoje okulary w rzeczywistość, za pomocą Grafen do opracowania czujniki wielkości paznokcie podczerwieni obraz bez potrzeby wielkogabarytowych urządzeń chłodniczych. Ze względu na jej niewielkie rozmiary, lekka, może być zintegrowany do soczewek kontaktowych lub telefony komórkowe, w wojsku, zabezpieczeń, medycyny i innych dziedzin mają szeroką gamę zastosowań.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Nature Nanotechnology. Podczerwone o długości fali między 760 nm do 1 mm, jest długość fali niż czerwone światło dłuższy niż widoczne, podzielone w pobliżu podczerwieni, średniej podczerwieni i dalekiej podczerwieni trzech rodzajów. IR i czujniki podczerwieni zwykle mają do pracy w bardzo niskich temperaturach. Chong (Zhaohui Zhong), profesor inżynierii elektrycznej i informatyki na University of Michigan i jego zespół ulepszony proces produkcji sygnałów elektrycznych z Grafen, Konfigurowanie warstwę izolacyjną pomiędzy dwa płatki Grafen z przepływem prądu.

Kiedy światło uderza w górnym Grafen, urządzenie zwalnia elektrony i tworzy otwór dodatnio naładowane. Następnie pod kwantowej tunelowanie życie, elektrony przechodzą przez środek warstwa izolacyjna i doczytałem warstwy Grafen. W tym momencie dodatnio naładowane otworów na górnej Grafen będzie produkować pola elektrycznego i mają wpływ na bieżące niższe Grafen. Mierząc zmiany bieżącego, można wywnioskować, jasność światła napromieniowane na górnej Grafen. Chong powiedział najpierw dozwolona czułość IR i daleka podczerwień czujniki do nowej wysokości, która może być porównywalna do tradycyjnych czujnik podczerwieni, które wymagane urządzenie chłodzące do uruchomienia nowej metody.