Grafen Come do siebie

Utrata wagi samochodowe

samochód elektryczny

I aktualne ludzi w życiu najbardziej powszechnie stosowane w dziedzinie graphenes liczby ruchu. "Gęstość nasypowa proszku Grafen jest tylko 3 g/l, czyli 500 ml butelka wody mineralnej jest wypełniona Grafen tylko waży 1,5 gramów, ale Grafen jest 200 razy mocniejsze od stali, wytrzymałość materiału największy." Li Xiaoming powiedział, że właściwości Grafen sprawiają, że idealne obszary lekki transport materiałów.

Dane pokazują, że jeśli utrata 10% wagi pojazdu, zużycie paliwa można zwiększyć o 6% do 8%; jakości przygotowania samochodu dla każdego redukcji 100 kg, 100 km zużycie paliwa może być zmniejszona 0,3 – 0,6 litra. W związku z tym jest niezbędne do poprawy gospodarki pojazdu poprzez zmniejszenie masy ciała pojazdu Grafen modyfikacji leczenia. Punktu widzenia kierowcy, po masy samochodu, znacznie poprawi ogólną przyspieszenie samochodu, czułość sterowania staje się większa, lepsza stabilność sterowania pojazdu, hałasu, wibracji i innych aspektów.

W oponach samochodowych, Sichuan University, Państwa klucz laboratorium z polimeru materiałów inżynierskich niezależnie opracowane na świecie pierwszy Grafen gumowe opony. Ponadto pierwszy samolot za pomocą Grafen wzmocnione skrzydła modelu samolotu Prospero w brytyjskim Farnborough International Airshow udanym locie; w 2016 w europejskich materiałów kompozytowych wystawa, wystawiał wyposażone z Grafen - polipropylenowe kompozytowych łopat śmigła z UAV, właściwości mechaniczne i termiczne wydajności zostały ulepszone.

Magazynowanie energii jest głównym aplikacji obszar Grafen. "Pojawienie się baterii Grafen do osiągnięcia pojęcie 'podróż życia zielony, zielony', naprawdę prowadzić zielony życie." Chińska Akademia Nauk, Shanxi węgla chemicznych asystent naukowy Dr Su Fangyuan powiedział że Grafen, stosowane w produktach baterii, takich jak bieżąca liczba miast, w których ulicy został uruchomiony na super kondensator nowy autobus energetyczny. Wytrzymały kondensator jest tradycyjne kondensator i baterii między elektrochemiczne energii urządzenie magazynujące, blisko autobus, zabawki elektroniczne, światła awaryjne, miarę smart grid, Elektrownie mają swoje miejsce i kondensator super materiał używany jest Grafen .

Obecnie, wiele pojazdów elektrycznych do baterii litowo jonowych jako źródła zasilania, bateria litowa ze względu na swoje cechy czas ładowania jest zazwyczaj dłuższy (2 do 3 godzin). Grafen jako nano przewodzącym dodatku, jego innowacyjne aplikacje w litowo może znacznie zmniejszyć opór wewnętrzny, zwiększyć szybkość ładowania, ładowanie czas oczekuje się skrócić do 1 godziny. Naukowców do reporterów pokaz na miejscu Grafen kondensatory szybkiego ładowania i rozładowania eksperymentów, reporter widział kawałek Grafen produkowane przez naładowania i rozładowania tylko dziesięć sekund.

W tym samym czasie, dodając, że Grafen może również zmniejszyć baterii od utraty i ciepła zwiększenia bezpieczeństwa baterii i w pewnym stopniu poprawić gęstość energii baterii, zwiększyć przebieg samochodu, łatwość lęk podróż, poprawy pojazdu wykorzystanie.