Płytowy katalizator grafenowy

Ograniczenia grafenu

1, wysoki koszt, najwyższa cena osiągnęła 5000 yuanów / gram, w branży "czarne złoto", powiedział, dlatego gracze technologii grafenowych są w zasadzie Samsung, IBM, Intel i inne ważne powody dla gigantów.

2, technologia graphene istnieją ograniczenia, wzrost wymaga ścisłych warunków kontroli.

3, nie może osiągnąć dużych aplikacji.

Wielkość rynku grafenu

Zgodnie z oczekiwaniami chińskiego przemysłu graphene, obecna globalna roczna wydajność graphene osiągnęła 100 ton, przez następne pięć lat do dziesięciu lat osiągnie poziom kilotonu. Do roku 2020, światowy rozmiar rynku graphene przekroczy 100 miliardów juanów, z czego Chiny stanowiły 50% do 80%, Chiny będą w globalnym przemyśle grafenowym odgrywają wiodącą rolę.

Szlak hybrydowy grafenu

Spekulacje grafenowe charakteryzują się długim cyklem, łatwiejszym poszukiwaniem koncepcji bardziej technicznych przełomów. Takie jak kiedyś tranzystory grafenowe, odsalanie grafenu, baterie grafenowe były korzystne dla funduszy.

Od czasu do czasu, już w 2011 roku, rynek kapitałowy zapalił wielki entuzjazm dla graphenu. (2 000532) ze względu na trzymanie spółki graphene przez poszanowany rynek, czas wzrosła ponad 30% w ciągu sześciu miesięcy, 2 lata później, rynek wyrejestrował nową rundę akcji akcji spekulacji, to bardziej szalone, półtora miesiąca Cena akcji prawie podwoiła się.

Okres, koncepcja grafenu była zapadła, zniknęła. Ale w 2016 roku, graphene, a następnie do mięsa i ziemniaków, bezpiecznik jest założycielem Huawei Ren Zhengfei rzadki wzmianka w wywiadzie graphene, został natychmiast smażony, jak duży brat przemysłu w celu przekazania sygnału inwestycyjnego.

Dla takiego udziału w grafenie, oprócz przełomu w przemyśle technologicznym i innych dobrych, nowych materiałach lub forach dyskusyjnych tematycznych i spotkaniach grafenowych itp., Jest również bodziec do płyty, która w pchaniu płytki grafenowej w badanym czasie.