Omówienie przygotowanie Grafen

W chwili obecnej istnieje wiele metod przygotowania Grafen. Ten dokument jest podzielony na metod fizycznych i chemicznych.

1 fizyczne metody przygotowania Grafen

Fizyczne metody zazwyczaj opiera się na tanie grafit lub rozszerzone grafit jako surowca, poprzez mechaniczne ściągania, orientacja epiphysees, cieczy lub gazu bezpośredniego, rozbiórki metodą przygotować jednej lub kilku warstw grafenu. Metody te są łatwe do uzyskania surowców, operacja jest stosunkowo proste, syntetyczne Grafen wysokiej czystości, mniej wad.

1.1 Metoda ściągania mechaniczne

Mechaniczne usuwanie lub Mikroobróbka jest jednym z najprostszych sposobów, aby bezpośrednio obrać Grafen arkuszy z większych kryształów. Novoselovt et al. udało się w rozbiórki i obserwując jednowarstwowe Grafen z grafitu pyrolitycznego wysoce zorientowana z bardzo prostych micromachined metodą zrywania w 2004 roku, wykazujące obecność niezależnych jednowarstwowe Grafen. Określonego procesu jest następująca: najpierw za pomocą plazmy tlenowej w 1 mm grubości podkładki z grafitu pyrolitycznego wysoce zorientowana na powierzchni jonów trawienie, po powierzchni akwaforta 20 μm szeroki i 2 μm głębokie mikro slot, z wcześniejszym będzie jest przyklejone do podłoża szklanego, a następnie tear taśmy jest wielokrotnie usunięte z przezroczystą taśmę, a następnie nadmiar grafitu pyrolitycznego wysoce zorientowana jest usuwany i szkiełka z mikrokapsułek jest umieszczana w roztwór acetonu dla ultradźwiękowe i wreszcie krzemowych monokrystaliczne do aceton rozpuszczalnik, van der Waalsa siły lub siły kapilarne będzie pojedynczej warstwy Grafen "Usuń".

Jednak ta metoda ma pewne wady, takie jak wielkość uzyskanego produktu nie jest łatwe do kontroli, nie można niezawodnie przygotować wystarczająco długo Grafen i w związku z tym nie mogą zaspokoić potrzeby przemysłowe.

1.2 orientacji epifityczne Metoda - wzrostu kryształów

Peter W.Sutter et al. używane rzadkich metali ruten jako macierz wzrostu, za pomocą atomowej struktury matrycy "gatunków" z grafenu. Atomów C są najpierw przeniknęły do ruten 1150 ° c i następnie ochłodzono do 850 ° C. Przed dużą ilość atomów węgla są wchłaniane, że unoszą się na powierzchni ruten, tworząc atom węgla monolityczne "Wyspa", na powierzchni podłoża, wyspa "stopniowo rozwijać się, w końcu wyrosnąć na warstwy Grafen kompletny. Po pierwszej warstwie wskaźnik pokrycia 80% druga warstwa zaczęła rosnąć, w dolnej części Grafen i macierzy jest oddziaływanie silne między drugiej warstwy po powstaniu były warstwy i podłoża jest prawie całkowicie oddzielone, pozostawiając tylko słabe sprzęgło, w ten sposób arkusz monolityczne Grafen został przygotowany. Jednak arkuszy Grafen produkowane przez tę metodę wydają się być nierównej grubości i przyleganie Grafen i macierzy wpływa na właściwości płatków przygotowane Grafen.

1.3 fazy ciekłej i fazy gazowej bezpośredniego ściągania Metoda

Fazy ciekłej i gazowych bezpośredniego ściągania Metoda odnosi się do bezpośredniego wydania grafit lub rozszerzone grafit (EG) (zwykle przez gwałtowny wzrost temperatury do 1000 ° C powyżej powierzchni zawierających tlen grupy usunięte aby uzyskać) dodane do rozpuszczalnika organicznego lub wody, z USG, ogrzewanie lub powietrze przepływ do produkcji określonego stężenia roztworu jednej lub kilku warstw grafenu. Coleman et al. Dispersed grafitu w N-metylo pirolidonu (NMP) w taki sam sposób jak peeling fazie ciekłej nanorurek węglowych. Plon jednowarstwowe Grafen został 1% po 1 godzinie, USG i USG długotrwałe (462 h) tak, aby stężenie Grafen do 1,2 mg/mL. Wyniki pokazują, że interakcja między rozpuszczalnik i Grafen może zrównoważyć energię potrzebną do odkleić Grafen, gdy rozpuszczalnik odpowiada energii powierzchniowej Grafen, i napięcie powierzchniowe, Grafen może być 40 ~ 50mJ / M2. Efekt rozbiórki grafit arkuszy może być zwiększona przez wpływ przepływu powietrza. Janowska et al. używane rozszerzone grafit jako surowca i kuchenka mikrofalowa napromieniowania poprawić plon Grafen (~ 8%) z amoniak jako rozpuszczalnik. Szczegółowe badania wykazały, że amoniaku wytwarzanego przez rozpuszczalnik rozkładu w wysokich temperaturach może przeniknąć do arkusz grafit i odkleić grafit, gdy ciśnienie powietrza przekracza pewną wartość wystarczająco do pokonania siły van der Waalsa między płyty grafitowe.

Ze względu na tanie grafit lub rozszerzone grafit jako surowiec proces przygotowania nie pociąga za sobą zmianę chemiczną. Przygotowanie Grafen przez fazie cieczy lub gazu bezpośredniego ściągania Metoda ma zalety niskie koszty, prosta obsługa i wysoka jakość produktów, ale również jest poważnym monolityczne Grafen plonu wysokiej, płytkowe aglomeracji, należy usunąć dodatkowe stabilizator i innych wad.