Shangdong Hengyu Tworzenie opon grafenowych

Sixth Element recently presented its “Horizon HD” tyre to the public at the GraphChina 2016 event in the People’s Republic
Szósty element zaprezentował niedawno oponę Horizon HD na targach GraphChina 2016 w Chińskiej Republice Ludowej

Graphene powiedział, aby zmniejszyć zużycie o 25%

Shangdong Hengyu Technology stała się najmłodszym producentem opon, który ogłosił, że produkuje opony oparte na zdobionym materialnie materiale nagradzanym nagrodą Nobla. Innymi firmami wykorzystującymi graphene w oponach są producenci rowerów Vitorria i szybko rozwijający się chiński producent Sentury Tyre .

Według firmy dostarczającej Hengyu z Graphene (Szósta technologia materiałów elementarnych) Shangdong Hengyu opracował "preparaty do opon", które wykazują firmy wykazujące pozytywny wpływ grafenu na wydajność opon.

Hengyu i szósty element informują, że dodają "bardzo małą ilość" grafitu SE2430 Szóstych Elementów do formułowania mieszanek bieżnika. W rezultacie stopień zużycia był podobny spadek o "więcej niż 25 procent". Jednocześnie twierdzono, że wytrzymałość na rozdarcie "była ponad dwukrotnie wyższa".

Szósty element przedstawił niedawno oponę "Horizon HD" publicznie na targach GraphChina 2016 w Chińskiej Republice Ludowej.

Jak blisko jest ten produkt do produkcji seryjnej? Według internetowych źródeł wiadomości, testy drogowe zbliżają się do końca, a wprowadzanie do obrotu wzbogaconego grafenem zaczyna się po tej stronie Bożego Narodzenia 2016 roku.

Szósty element ustanawia biuro europejskie

Szósta Technologia Materiałów Elementowych, która ma siedzibę w Changzhou w Chinach, jest producentem płatków grafenowych, tlenku grafenu i związanych z nimi materiałów. Są stosowane w wielu zastosowaniach, w tym: farbach podkładowych i powłokach antykorozyjnych, folii syntetycznych i baterii. Obecnie jednak koncentruje się na "powłokach, polimerach (tworzywach sztucznych, kompozytach, włóknach), gumie i akumulatorach", a gdy mówisz gumę to oczywiście zawiera opony.

Firma otworzyła niedawno biura sprzedaży w Europie i mianowała Bernharda Münzingem byłego dyrektora sprzedaży BASF i Gelita jako dyrektor sprzedaży. Celem nowego europejskiego biura szóstego elementu jest rozwijanie stosunków handlowych i oczywiście sprzedaż z najważniejszymi innowatorami w Europie Środkowej i Wielkanocnej. Europejskie biuro jest postrzegane jako pierwszy krok w tworzeniu światowej sieci sprzedaży i dystrybucji - czego firma zamierza osiągnąć w ciągu najbliższych kilku lat.

Według Graphene-Info.com szósty element (T6E) produkuje obecnie 100 ton rocznie płatków i tlenku grafenu w swoim zakładzie w Chengzhou, w Chinach. Prowadzi to do nowych urządzeń pilotażowych, dodawanych przez tlenek grafenu w ilości 110 ton / rok i 55 ton rocznie grafenu w fabryce firmy Changzhou. Zakład ten jest opisany jako "najnowocześniejszy i bardzo zautomatyzowany".

Ponadto szósty element informuje, że pracuje nad drugim zakładem produkcyjnym, który będzie miał 250 ton tlenku grafitu i 125 ton rocznie płatków grafenowych. Budowa tego terenu jest już w toku, a drugą linią produkcyjną, która w sierpniu 2016 roku przyniesie całkowitą wydajność do 250 ton rocznie grafenu tlenku grafenu w ilości 125 ton rocznie.