Nowego materiału Grafen rozwija się szybko w różnych obszarach

NANNING, 22 sierpnia--forum Grafen odbyła się w południowych Chinach Guangxi Zhuang Autonomiczny Region, który zgromadził ponad 400 badań z różnych krajów, w tym właściciel cena Nobel 2010 Konstantin Novoselov.


Grafen jest najsilniejszy i najlżejszy materiał na świecie; pojedynczej warstwy Grafen jest po prostu 0,335 nanometrów grubości również z wysokiej przewodzenia elektryczną i cieplną, która ma szerokie zastosowanie perspektywy w dziedzinie energii, biotechnologii, wody zasobów elektronicznych i technologii sieci, przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego.

Chiny ubiega się, ponad 2200 Grafen patentów stanowi 40 procent na świecie. "Chińskie spółki opracowali mnóstwo aplikacji Grafen w dziedzinach takich jak magazynowanie energii, Farba i prowadzenie film, więc możemy się spodziewać szybkiej industrializacji," powiedział Shang Yong, stoi wiceprezes Stowarzyszenia Chiny dla nauki i technologii.

W toku Grafen forum w Guangxi w stolicy Nanning profesor Konstantin Novoselov powiedział, że Grafen doprowadziło do wielu możliwości i możliwości, i nowy materiał będzie stosowane w telekomunikacji i Internetu rzeczy.