Nowa metoda może obudzić zmodyfikowaniem Grafen nadprzewodnictwa

Międzynarodowy zespół opublikowała nowy raport, aby "obudzić" nadprzewodnictwa Grafen, a jeśli technologia jest starsza, to znacznie poszerzy zakres stosowania tego materiału, międzynarodowy zespół Niedawno opublikowane w British środowiska akademickiego urzędowy charakter Newsletter. The

Grafen jest dwuwymiarowym materiał, który jest oddzielony od materiał grafit i składa się z tylko jednej warstwy atomów węgla. Cienki, mocny, przewodzące, termiczny przewodność i innych obiektów, jest przemysł ma duże nadzieje dla nowej generacji materiałów. Naukowcy mają zawsze wierzył, że ten materiał może mieć nadprzewodnictwa, ale nie znaleźli sposób, aby potwierdzić.

Naukowcy z University of Cambridge, Anglia i inne instytucje Grafen i materiałów nadprzewodzących "Prazedoim tlenek ceru miedzi" eksperymentu, pomyślnie "obudzić się" Grafen, "Spanie" nadprzewodnictwa. Eksperymenty pokazują, że nadprzewodnictwa szkliwa eksponowana jest nie z zewnątrz, "tlenek ceru Prazedoim" rola jest tylko jako materiał pomocniczy do stymulowania nieodłączne nadprzewodnictwa Grafen.

Nadprzewodnictwa odnosi się do zjawiska, które całkowicie znika część materiału pod pewnymi warunkami, i płynie prąd w materiale bez straty, bez straty energii i ciepła. Zjawisko nadprzewodnictwa w branży elektronicznej ma szeroki zakres potencjalnych klientów, ale odpowiednich technologii z dużą skalę praktycznego zastosowania, istnieje wiele problemów do pokonania.

Grafen jako nadprzewodnik otworzy wiele wyobraźni. Według naukowców "wypolerowana" po Grafen mogą być używane do wytwarzania superkomputerów i tak dalej.