Nowa struktura grafenu jest jak gąbka

Według Brytyjczyków "Niezależne" zgłoszono 8, naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych poprzez naciśnięcie i topienie arkusza graphene, aby utworzyć jeden z najlżejszych i najbardziej stałych materiałów - porowatą trójwymiarową strukturę grafenu, jej Kształt jest podobny do gąbki, gęstość jest tylko 5% żelaza, ale siła żelaza więcej niż 10 razy.

Grafen uważa się za najbardziej solidny materiał w formie dwuwymiarowej, ale trudne jest, aby naukowcy przekształcili silną formę dwuwymiarową w użyteczne materiały trójwymiarowe. W najnowszym badaniu zespół badawczy naciskał małe kawałki grafenu razem, stosując ciepło i ciśnienie, aby utworzyć złożoną i stabilną strukturę podobną do korali i organizmów okrzemkowych. Nowa struktura nazywa się "spiralnym dwadzieścia cztery czworościan", jego powierzchnia jest bardzo duża w stosunku do objętości, ale bardzo silna.

"Dwuwymiarowy materiał grafenu ma grubość tylko jednego atomu, ma wyjątkowy stopień odporności i właściwości elektryczne, ale ponieważ jest zbyt cienki", powiedział Marcus Bieer, dyrektor zespołu badawczego i dyrektor MIT Civil Engineering i Inżynieria Środowiska. Trudno jest tworzyć trójwymiarowe materiały, ale nasze najnowsze badania zrobiły to.

"Geometryczny kształt graphenu naturalnie występujący pod wpływem ciepła i ciśnienia jest bardzo złożony i nie może być wykonany w tradycyjny sposób". W eksperymencie naukowcy wykorzystali drukarkę 3D, aby utworzyć strukturę, która została poszerzona tysiące razy. I przetestowała uzyskane wyniki.

Nowe badanie, opublikowane niedawno w czasopiśmie "Science Progress", pokazuje, że wyższość nowej struktury wynika z tej wyjątkowej struktury, a nie samego materiału. Oznacza to, że naukowcy mogą tworzyć inne materiały wykonane z tej samej geometrii w celu uzyskania takiej samej wytrzymałości materiałów lekkich.

Naukowcy wierzą, że ta sama geometria może być nawet stosowana do większych bloków materiałów konstrukcyjnych. Na przykład cement, który sprawia, że mostek może mieć taką samą porowatą geometrię i osiąga ten sam poziom siły, przy jednoczesnym zmniejszeniu ciężaru. Ponadto, ponieważ ten kształt jest wypełniony drobnymi porami, oczekuje się, że będzie on używany do filtrowania wody lub chemikaliów.