Praktyczne produkty Grafen są podzielone na dwie kategorie

Pierwszy, profil materiału Grafen

Teraz świat nie jest jasne określenie Grafen. 2004 brytyjskiego University of Manchester naukowcy Andrei Heim i Constantine Norfolkov znaleziono jednowarstwowe Grafen. Zostały one 2010 Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za pracę doskonałych badań nad Grafen materiałów. W związku z tym, początkowe Grafen odnosi się jedynie do pojedynczej warstwy atomów węgla z single struktury nowego materiału, jest tylko jeden węgla atomu grubość materiału dwuwymiarowej. Jednak następczych badań, które pokazują, że, z Natur± powstawania na dwa i trzy, a nawet dziesięciu warstw atomów węgla również ma swoje własne specjalne właściwości fizyczne, bieżącego grubość warstwy 10 atomów węgla w obrębie arkusza materiału grafit jest zdefiniowane jako Grafen, argument jest stopniowo rozpoznany przez nauczycieli akademickich. Ustanowiona niedawno Chiny Metalsene Unii Komitet Normalizacji stwierdził, że grubość warstwy 10 atomów węgla w materiale należy do zakresu Grafen.

Grafen jest magiczny materiał, tak długo, jak dodanie trochę do innych materiałów może mieć magiczną mocą, godne sektorze materiałów "super materiałem." Grafen nie tylko "najcieńszy, najsilniejsi", jako przewodnik termiczny, to lepiej niż jakikolwiek inny materiał efekt termiczny. Za pomocą Grafen, naukowcy mogą rozwijać szereg nowych materiałów o specjalnych właściwościach. Ze względu na jego bardzo niska Rezystywność electron migracji jest bardzo szybki, oczekuje się, aby być wykorzystane do opracowania szybciej przewodząca, cieńsze wióry, zastępując krzemu. Grafen jest zasadniczo przezroczyste, dobry dyrygent, także nadaje się do produkcji ekranów dotykowych przezroczyste, lekkie przekąski, a nawet ogniw słonecznych. Super, kondensatory i żetony, jest na świecie ostrości na badania pola Grafen, ale również przyszłość kulminacją Rewolucyjne postęp Grafen. Aplikacja Grafen musi być procesem, który rozciąga się od dolnej do wysokiej klasy. Korzystanie z aplikacji klasy niższej przewodności Grafen będzie wzrost w ostatnich dwóch-trzech lat, a wykorzystanie ogniw fotowoltaicznych i zastąpić obszarze wiórów chip silicon, nadal trwa od dawna. "

Po drugie wykonane z Grafen

Praktyczne produkty Grafen są podzielone na dwie kategorie: proszek film i Grafen Grafen. Istnieje wiele sposobów na przygotowanie Grafen w laboratorium (patrz rysunek poniżej). Jednak sposób masowej produkcji Grafen jest głównie dwa rodzaje: jeden jest użycie chemiczne osadzanie w metalowej powierzchni rosną jednowarstwowej stawka jest bardzo wysoki, duży obszar materiału filmowego Grafen; jeden jest grafit poprzez fizyczne lub chemiczne metodą kruszenia, formowanie proszku Grafen. Grafen proszek wygląda bardzo drobny proszek czarny. Film proszku i Grafen Grafen krajowych został wyposażony w masowej produkcji pojemność, oczekuje się szereg przemysłowych aplikacji Grafen będzie na dużą skalę toczyć na zewnątrz. Jako materiał high-tech, proces produkcji Grafen proszku, badań i rozwoju technologii i urządzeń są bardzo ważne, produkcji koszty pracy są bardzo małe. Roczne zdolności produkcyjnej 50 ton Grafen proszku działalności, produkcji przetwarzać tylko tylko kilku pracowników.