Co to jest materiału Grafen

Grafen jest najcieńszy i najbardziej potężny materiał znaleziono do tej pory. Cienkie, bo Grafen składa się z atomów węgla dwuwymiarowy kryształki, grubość jednego atomu. Mimo, że jest cienki do skrajności, ale bardzo gęste, nawet najmniejszy atomowej rozmiar helu nie może przeniknąć.

Co to jest Grafen? Grafen to plaster miodu płaskie film tworzą hybrydyzacji sp2 atomów węgla. Jest quasi-two-dimensional materiał o grubości tylko jednej warstwy Atomowej, tak jest również nazywany monatomik warstwy grafitu. Jego grubość jest około 0.335nm, według różnych sposobów produkcji są różne wzloty i upadki, zwykle w kierunku pionowym wysokość o 1nm, poziomej szerokość o 10nm do 25 Nm, jest oprócz wszystko (crystal carbon Zero wymiarowa Fulereny, nanorurki węglowe jednowymiarowe, trójwymiarowych do grafitu).

Długo przed jest fizyk w teorii do przewidzenia, quasi-two-dimensional crystal, sam termodynamiczne charakter niestabilność, w temperaturze pokojowej będzie szybko rozłożony lub zwinięte, więc to nie może istnieć samodzielnie.

Do 2004 roku brytyjskiego University of Manchester fizyk Andrei Gem i Konstantyna Shuo Novo Luofu, z mikro mechaniczne metody ściągania pomyślnie oddzielone od Grafen grafit, potwierdził, że może istnieć samodzielnie, dla Grafen badań zaczął być aktywne, dwa zdobył nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki 2010.

Najbardziej obiecujące zastosowanie Grafen jest zastąpienie krzemu, Dokonywanie Ultra-miniaturowy tranzystory do produkcji przyszłości superkomputerów. Z Grafen zamiast krzemu procesor komputera uruchomi się setki razy szybciej.

Ponadto, Grafen jest prawie całkowicie przezroczysty, absorbować jedynie 2,3% światła. Z drugiej strony jest bardzo gęsty, nie mogą przeniknąć nawet najmniejszych cząsteczek gazu (Hel). Te cechy sprawiają, że idealne do stosowania jako przezroczysty produktu elektroniczne, takie jak ekran dotykowy przezroczyste, emitującą światło panel i panel słoneczny.

Jako nowy typ nanomateriałów z najsilniejszych, najsilniejsze i najbardziej przewodzące przewodności, Grafen jest znany jako "czarne złoto" i "król nowych materiałów", naukowcy nawet przewidzieć, że Grafen będzie "całkowicie zmienić 21 wieku" jest prawdopodobne wyruszyć zamiatanie globalnego uciążliwych technologii nowych i nowej rewolucji przemysłowej.